
Трансфер Фактор – помічник для спортсменів будь-якого віку
Чому спортсмени є «важко» здоровими людьми?
Багато батьків віддають дітей в спортивні школи, вважаючи, що спорт є запорукою здоров'я і зміцнення імунітету. Але за останні десятиліття спорт сильно змінився. Максимальні спортивні навантаження зросли більш ніж в 4-5 разів з тенденцією до омолодження окремих видів спорту.
Саме тому про спортсменів зараз говорять, що вони «важко» здорові люди. І це пов'язано не тільки з наслідками серйозних травм.
Що таке «синдром тимчасової спортивної дезадаптації»?
Якщо ви не пов'язані зі спортивною медициною, то можете не знати про відкриття в 1987 році синдрому «тимчасової спортивної дезадаптації». Це відкриття було зроблено під керівництвом академіка Р. С. Суздальницького, завідувача лабораторією імунології Всеросійського науково-дослідного інституту фізичної культури і спорту (ВНІІФК).
Суздальницький Р.С. є основоположником спортивної імунології. У своїх дослідженнях він показав, що спортсмени на піку своєї спортивної форми найбільш схильні до різних захворювань, оскільки сучасні види спорту високих досягнень гнітюче впливають на імунну систему.
За його словами, спочатку, при помірних спортивних навантаженнях, показники імунітету дійсно підвищуються. Але при високих навантаженнях, особливо під час змагань, настає період, що триває від 1-2 годин і більше, коли імунітет спортсмена практично дорівнює нулю – виникає вторинний спортивний імунодефіцит.
Що відбувається з організмом спортсмена?
При цьому відбувається зникнення нормальних антитіл і імуноглобулінів з крові і біологічних виділень, тобто, по суті, відбувається функціональний параліч імунної системи, і вона знижує свої функції по захисту організму від хвороб і впливу зовнішніх факторів.
Як проявляється вторинний спортивний імунодефіцит?
Вторинні спортивні імунодефіцити найбільш характерні для спорту високих досягнень, але і звичайні спортсмени, в тому числі діти і юнаки, також схильні до зниження імунітету в періоди підвищених навантажень. Як це проявляється?
Перш за все, зростає захворюваність спортсменів через загострення хронічних інфекцій і навіть звичайної застуди, також зростає кількість пропущених тренувань.
В результаті спортсмен:
· може захворіти прямо перед відповідальним стартом або відразу після змагань;
· показувати результати нижче своїх можливостей;
· погано переносить акліматизацію і зміну часових поясів;
· потребує набагато більше часу для відновлення після навантажень;
· частіше страждає від спортивних травм в результаті накопиченої втоми.
Що можна зробити, щоб цього уникнути? Як вибрати імуномодулятори для спортсменів?
Як зазначає Суздальницький, для корекції імунодефіцитних станів у спортивній практиці можуть бути використані найрізноманітніші види впливу: фармакологічні, фізичні, хімічні, біологічні фактори та їх комплекси.
Але, з огляду на специфіку спортивної діяльності, при виборі і призначенні заходів імунокорекції до будь-якого з них повинен бути пред'явлений ряд додаткових вимог, основні з яких полягають в наступному (Суздальницький, Левандо, 1998):
· відсутність помітного зниження спортивних результатів;
· мінімальна токсичність;
· можливість багаторазового використання;
· прийнятний час для настання і підтримки ефекту;
· відсутність негативного ефекту в післядії;
· сумісність з іншими препаратами для забезпечення спортивних результатів.
В даний час відомо близько 2000 різних імуномодуляторів рослинного, тваринного і синтетичного походження. Однак значну частину з них складають синтетичні препарати, тобто ксенобіотики (від грецької ξένος - чужий і βίος - життя) – чужорідні для живих організмів хімічні речовини, які можуть викликати порушення біологічних процесів, причому при їх застосуванні можливі ускладнення і побічні ефекти.
Імунореабілітація спортсменів
Сьогодні спортивна медицина підійшла глобально до підходу збереження і відновлення здоров'я спортсменів та покращення спортивних результатів. Арсенал лікарів сьогодні великий – фізіотерапевтичні процедури, психологічна реабілітація, застосування безпечних фармацевтичних препаратів (антиоксиданти, вітаміни, антигіпоксанти, модулятори метаболізму, імуномодулятори та імуностимулятори). Але в першу чергу лікарі настійно рекомендують відновлювати імунну систему – як першопричину нашого здоров'я. Особливо це важливо в періоди змагань і під час безпосередньої підготовки до змагань, тому що емоційні і фізичні навантаження в ці періоди збільшуються в кілька разів. Наукові досягнення показують, що найкращим, абсолютно безпечним і ефективним засобом є Трансфер Фактор - природний імуномодулятор, що дозволяє відновлювати і підтримувати здоров'я спортсмена протягом усього процесу тренувань і змагань.
Трансфер Фактор – незамінний помічник спортсмена у будь-якому віці.
Важливо розуміти, що турбота про здоров'я спортсменів повинна починатися з самого раннього віку, з перших тренувань, коли імунітет дитини ще має колосальні можливості. Здорове харчування, рівномірні тренування, психологічна реабілітація, відновлення організму після перевтоми, все це, звичайно, більшою мірою залежить від тренерів, але і в наших силах допомогти організму юного спортсмена повноцінно розвиватися для досягнення найвищих результатів у спорті.
Також дуже важливо ефективно відновлювати імунну систему у спортсменів старшого віку за допомогою Трансфер-факторів. Рівень спортивних досягнень у них дуже високий, але вони не встигають відновлюватися між змаганнями. Швидка стомлюваність, накопичені імунопатології (імунні та аутоімунні захворювання), професійні прогресуючі захворювання - все це впливає на результати змагань і в результаті не приносить заслужених нагород. Використання Трансфер Факторів такими спортсменами призводить до того, що вони відновлюються так само швидко, як і молодші колеги. Трансфер Фактор є біологічним фактором омолодження організму на клітинному рівні. Дуже важливо знати, що Трансфер Фактор є медіатором індукції цитокінів, що робить їх незамінними під час посттравматичного відновлення для швидкої регенерації клітин та покращення показників стану крові та зміцнення імунної системи.
Рекомендації щодо дозування.
Спортсменам рекомендується приймати Трансфер Фактор з самого раннього віку. Трансфер Фактор – це координатор нашої імунної системи, який відновлює та нормалізує роботу імунітету, а згодом і роботу всього організму, виявляючи приховані патології та порушення. Але дуже важливо знати, що крім порушень, Трансфер-фактор допомагає організму знаходити та використовувати власні сили. Дозування Трансфер-фактора залежить від віку, ваги та стану здоров'я спортсмена.
Молоде покоління спортсменів:
а) Під час нормального тренувального процесу:
Трансфер Фактор Класичний - 3 капс/день та Трансфер Фактор Трай-Фактор - 2 капс/день
б) Під час тренувальних зборів (від 2 і більше тренувань на день):
Трансфер Фактор Класичний - 3 капс/день, Трансфер Фактор Трай-Фактор - 2 капс/день та Трансфер Фактор Плюс - 1 капс/день
в) під час змагань:
Трансфер Фактор Класичний - 3 капс/день, Трансфер Фактор Трай-Фактор - 2 капс/день та Трансфер Фактор Плюс- 2 капс/день
Професійні спортсмени:
а) Під час нормального тренувального процесу:
Трансфер Фактор Плюс - 3 капс/день, Трансфер Фактор Трай-Фактор - 3 капс/день
б) Під час тренувального табору (від 2 і більше тренувань на день):
Трансфер Фактор Плюс – 4-6 капс/день, Трансфер Фактор Трай-Фактор - 6 капс/день
в) під час змагань:
Трансфер Фактор Плюс– 4-6 капс/день, Трансфер Фактор Трай-Фактор - 6 капс/день
г) Для зняття психологічної втоми у спортсменів приймають:
Трансфер Фактор Плюс 6-9 капсул в залежності від ваги.